Atlas çalışanları patronun evinin önünde eylem yaptı – Gazete Duvar

İflasını açıklayan AtlasGlobal’ın çalışanları şirket sahibi Ali Murat Ersoy’un evinin önünde eylem yaparak haklarının verilmesini istedi.

DUVAR – Havayolu şirketi AtlasGlobal’in iflasıyla maaşları ve tazminatları ödenmediği için Atlas Zedeler Adalet Platformu’nu (AZAP) kuran çalışanlar, şirket sahibi Ali Murat Ersoy’un İstanbul Suadiye’deki evinin önünde yaptıkları açıklama ile seslerini duyurmaya çalıştı. 
 
“Bize adalet yoksa, size huzur yok” ve “Ali Murat Ersoy’a haber verin, alacaklarımızın peşini hiçbir zaman bırakmayacağız” pankartı açan çalışanlar, sık sık “Direne direne kazanacağız” sloganı atarak alacaklarının ödenmesini istedi.
 
Mağdur edilen çalışanlar adına konulan İdris Elmas, 2019 Kasım ayından bu yana maaşlarını alamadıkları için mağdur olduklarını dile getirdi.
 
Elmas,  “Türkiye genelinde Murat Ersoy tarafından kurulmuş 41 şirket, Turizm Bakanı kardeşi Mehmet Ersoy tarafından kurulmuş 31 şirket var. Fakat işçilere gelince güvenli alanlarından çıkamıyorlar, aslında hiçbir şeyleri yoktur” dedi.

‘İŞÇİNİN ALINTERİ İLE KENDİLERİNE ŞATOLAR KURUYORLAR’

Çalışanlara destek veren Havayolu Çalışanları Sendikası (Hava-Sen) Başkanı Seçkin Koçak ise, yaptığı konuşmada işçilerin direniş gücü ile haklarını alacağını söyledi. İflas eden şirketin himayesindeki paraların nereye gittiğini soran Koçak, “O paralar işçilerin, emekçilerin parası. İşte o paralar patronlar için güvenli alanlar yaratıyor. İşçinin alınteri ile kendilerine şatolar kuruyorlar. Ama bilsinler alın terimizin karşılığını alacağız” diye konuştu. (MA)

Kaynak: https://www.gazeteduvar.com.tr/atlas-calisanlari-patronun-evinin-onunde-eylem-yapti-haber-1504512