Atlas Zedeler Adalet Platformu: Mücadelemizde kararlıyız – Yeni Yaşam Gazetesi

Maaş ve kıdem tazminatlarını alamayan Atlas Global çalışanları, şirketin eski merkez binası önünde bir araya gelerek, ‘Alacaklarımızın peşini hiçbir zaman bırakmayacağız’ açıklamasında bulundular

Atlas Global çalışanları alamadıkları maaş ve kıdem tazminatları için Bakırköy’de bulunan Atlas Global’in eski merkez binası önünde bir araya geldi. Aralık 2019’dan beri maaşlarını alamayan ve haklarını isteyen yaklaşık 2 bin çalışanın bir araya gelerek kurduğu Atlas Zedeler Adalet Platformu (AZAP) tarafından gerçekleştirilen açıklamaya grup üyelerinin yanı sıra birçok yurttaş ve davanı avukatı Arif Duymaz katıldı. Açıklamada, “Ali Murat Ersoy’a haber verin! Alacaklarımızın peşini hiçbir zaman bırakmayacağız” ve “Ali Murat Ersoy sözünü tutup paramızı ver” pankartları açıldı.

2 bin kişi mağdur

Platform adına konuşan Seçkin Koçak, işverenin iflasını açıklamadan önce sürekli toplantılar yaparak çalışanlara gerçekleri farklı yansıttığını ve bilinçli olarak mağdur edildiklerini söyledi. Atlas Global markasının yaşaması için çalışanlar olarak hep birlikte çaba gösterdiklerini belirten Koçak, şimdi de bu birliktelik ile mücadele edeceklerini söyledi. Koçak, “Bugüne kadar iflas eden diğer havayolları şirketlerinde olduğu gibi sürecin unutularak rafa kaldırılmasına müsaade etmeyeceğiz. Birliğimiz gücümüzdür diye çıktığımız bu yolda AZAP olarak hukuki kararlılık ve inanç ile mücadelemizi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız “ dedi.

İflas sürecinden etkilenenlerin çalışanlar ve aileleri olduğunun altını çizen Koçak, “2 bin civarı çalışma arkadaşımız ile bu sürecin yakın takipçisi olacağız. İflas davasına müdahil olacağımızı ve şüphelerimizi davaya taşıyacağımızın bilinmesini isteriz” diye belirtti.

‘Utanç duyuyorum’

Ruken Çakan Atlas Global’de 4 Buçuk yıl kabin amiri olarak çalıştığını belirterek, şirketin kendilerine krizde olduğunu söylediği süreçte 3 ay maaş almadıklarını belirtti. Çakan, “3 ay maaş almayan bu ekibe bunu yapan şirkette çalıştığım için kendimden utanç duyuyorum. Ali Murat Ersoy’un elini vicdanına koyarak artık bizi görmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Dava avukatı Arif Duymaz, “Biz hukuki olarak elimizden geleni yapacağız. Fakat çalışan arkadaşlarımızın da buradaki emeklerini unutmamalarını ve bu sürece destek olmaları, paralarını istediklerini herkese göstermelerini istiyorum” dedi.

Kaynak: http://yeniyasamgazetesi2.com/atlas-zedeler-adalet-platformu-mucadelemizde-kararliyiz/