Atlasglobal çalışanları: Haklarımızı ödeyin – Gazete Rüzgarlı

İflas eden havayolu şirketi Atlasglobal’in çalışanları, ödenmeyen maaşları ve tazminatları için şirket sahibi Ali Murat Ersoy’un Suadiye’deki evinin önünde basın açıklaması yaparak, haklarının ödenmesini talep ettiler.

Havayolu şirketi Atlasglobal’in iflasıyla maaşları ve tazminatları ödenmediği için Atlas Zedeler Adalet Platformu’nu (AZAP) kuran çalışanlar, şirket sahibi Ali Murat Ersoy’un evinin önünde alacaklarının ödenmesini istedi.

“Bize adalet yoksa, size huzur yok” ve “Ali Murat Ersoy’a haber verin, alacaklarımızın peşini hiçbir zaman bırakmayacağız” pankartı açan çalışanlar, maaşlarını 2019 Kasım ayından beri alamadıklarını söyleyerek mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. İşçilerden İdris Elmas, maaşlarını alamadıklarını ve mağdur edildiklerini belirtti. Ali Murat Ersoy tarafından kurulan 41 şirket olduğunu belirten Elmas, söz konusu işçiler olunca “hiçbir şeyleri yok” dedi. Ali Murat Ersoy’un Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kardeşi olduğunu hatırlatan Elmas, Mehmet Nuri Ersoy tarafından kurulmuş 31 şirket olduğunu da ekledi.

İşçinin emeğiyle şato kuruyorlar

Çalışanlara destek veren Havayolu Çalışanları Sendikası (Hava-Sen) Başkanı Seçkin Koçak, işçilerin direnerek haklarını alacaklarını kaydetti. İflas eden firmanın parasının nereye gittiğini soran Koçak, o paraların işçilerin, emekçilerin parası olduğunu belirtti. Koçak, o paraların patronlar için güvenli alanlar yarattığını ifade ederek “İşçinin alın teri ile kendilerine şatolar kuruyorlar” dedi ve alın terlerinin karşılığını alacaklarını ifade etti. (BK)

Kaynak: https://www.gazeteruzgarli.com/atlas-global-calisanlari-haklarimizi-odeyin/