Atlasglobal eski çalışanları hak ve adalet arayışına devam ediyor – Airline Haber

Atlas Zedeler Adalet Platformu (AZAP) hak ve adalet arayışına devam ediyor. Atlasjet İflas başvurusunun yapıldığı 14 Şubat 2020 tarihinden bugüne kadar, Patron Murat Ersoy tarafından bizzat verilen ödeme vaatlerine rağmen, Atlasjet eski çalışanlarının maaş ve alacakları ödenmemiş ve pandemi öncesi savunmasız bir şekilde bırakılmıştı.

24 Aralık 2020 günü Sabah 14:00’te Bakırköy Adliyesi 3. Asliye Ticaret Mahkemesinde yapılan duruşmada, mahkeme tarafından görevlendirilmiş Bilirkişi Heyetince, bilirkişi raporlarının hazır olmaması ve bitirilememesi nedeniyle ek süre talep edilmiş, mahkeme heyeti bu talebi dikkate alarak, yeni duruşma günü olarak 18 Mart 2021 tarihine duruşma günü vermiştir.

AZAP Basın Açıklaması Yaptı

Avukat Arif Taymaz tarafından duruşma sonrası mevcut durum ile ilgili açıklamalar yapıldı. Bilirkişinin yaptıkları incelemenin bitirilememesi nedeniyle Mahkemeden ek süre talebi dikkate alınarak duruşmanın ertelendiğini, AZAP Üyelerinin alacaklarını sonuna kadar takip edeceklerini ve mutlaka tahsil edeceklerini açıkladılar.

Ayrıca Avukat Arif Taymaz’ın açıklamasından, Mahkeme Heyeti tarafından Atlasjet A.Ş. ile birlikte Ali Murat Ersoy’un sahibi olduğu diğer şirketlerinde de inceleme yapılacağı ifade edildi.

AZAP Platformu üyelerini temsilen, Ruken Çapan ve Tamer Ercan yaşamış oldukları mağduriyet ve trajikomik olarak gözaltına alınmaları ile ilgili bilgi verdiler ve açıklama yaptılar.

AZAP Üyeleri, 10 Aralık 2020 günü, hem de İnsan Hakları Günü’nde, anayasal haklarını kullanırken ve alacaklarını almak için eylem yaparken, göz altında alınmalarının kendilerini korkutmadığını, eylemlerin amaçlarına ulaştığını ve ETS TUR önünde yeni bir basın açıklaması yapacaklarını belirttiler.

Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak: https://www.airlinehaber.com/atlasglobal-eski-calisanlari-hak-ve-adalet-arayisina-devam-ediyor/#comment-46957