AtlasGlobal’den eski çalışanlarına ‘komik’ teklif! – Turizm Ajansı

İflas başvurusunda bulunan Atlasglobal eski personellerini görüşmeye davet etmişti. Görüşmeye giden personeller umduğunu bulamadı.

14 Şubat 2020 tarihinde iflasını açıklayan AtlasGlobal Havayolu’nun eski çalışanları son 3,5 aylık maaşlarını ve tazminatlarını alamayarak açıkta kalmıştı. Personel kurduğu platform ile olayı yargıya taşımış, davanın ilk duruşması yapılmıştı.

Bu gelişmeler üzerine AtlasGlobal yönetimi geçen hafta eski çalışanlarına mesaj atarak görüşmeye çağırmıştı. Dünden itibaren yapılan görüşmelerle ilgili bilgilere Havacılık Yazarı Tolga Özbek sitesinde yer verdi.

AtlasGlobal’in eski personeline sadece maaş ödemeyi önerirken, izinlerini yapmış sayıp ihbar tazminatlarını ise vermiyor. Bu teklifi eski çalışanlarına sunan havayolu eğer kabul edilmesi durumunda 17 Ağustos’tan itibaren ödeme yapacak. Eski personel ise bu teklifi ‘komik’ bularak hakkını arıyor.

AtlasGlobal, eski çalışanlara 1 Ocak 2020 tarihi ile tüm izinlerini kullanmış sayarken ihbar tazminatı ise ödemeye yanaşmıyor. Örneğin kabin memurları için 3050 TL maaş belirlenirken sadece 300 TL güleryüz ve 2 bin TL de olası haklar için ödeme teklifi ile geliyor.

Bu anlaşmayı kabul edip tüm haklarından vazgeçenlere ödeme 17 Ağustos’ta başlayacak. Ödeme, 31 Ağustos’a kadar tamamlanacak. Ancak eski çalışan tüm haklarından vazgeçecek.

Evrakların fotoğrafını çekenler 100 bin lira ceza ödeyecek

Görüşme sırasında anlaşma için sunulan evrakların fotoğraflarının çekimi ise yasak. Buna uymayanlara AtlasGlobal 100 bin TL para cezası uygulayacağını ve dava açacağını açıkladı.

Sitemize ulaşan eski AtlasGlobal çalışanları “Teklif komik. Sadaka gibi bir öneriyle karşımıza geliyorlar. Açtığımız davada hileli iflas iddiamızı ortaya koyduk. Bu şirketin sahipleri için ciddi sorun. Bunun önüne geçmek için karşımıza bu teklifle karşımıza geliyorlar” dedi.

Kaynak: https://www.turizmajansi.com/haber/atlasglobal-den-eski-calisanlarina-komik-teklif-h39473