Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kardeşi Murat Ersoy’un sahibi olduğu ATLAS JET uzun süredir içerisinde bulunduğu mali darboğazı aşamayarak önce uçuşlarını durdurmuş sonrasında ise iflas etmişti.

Ancak şirketin iflas sürecine gelene kadar uzun süredir hiç bir ödeme yapmadığı ve tazminatlarını da vermediği işçiler mağdur olmuş ve hak arama mücadelesi başlatmışlardı.

ATLAS ZEDELER ADALET PLATFORMU adı altında örgütlenen eski ATLAS JET mağdurları bir süre önce Murat Esoy’un evinin kapsının önünde eylem gerçekleştirdiler. Bu eylemin ardından Murat Ersoy personelden çok az bir kısmın paralarını hemen yatırdı.

Ancak ATLAS ZEDELER ADALET PLATFORMU üyeleri Murat Ersoy‘a bu akşam saat 20.00’a kadar mühlet tanıdıklarını ve bu saate kadar paralarının yatırılmaması üzerine yeniden evinin önünde eylem yapacaklarını açıkladılar.

Yaşanan bu gelişme üzerine Murat Ersoy, ATLAS ZEDELER ADALET PLATFORMU’na ulaşarak paralarını ödemek için 40 eski personelinin ismini istedi.

Ancak ATLAS ZEDELER  ADALET PLATFORMU, Murat Ersoy’un bu teklifini reddetti ve “Aramızdan 40 hain bulamazsın Murat Ersoy” diyerek tüm çalışanların paralarının yatırılmasını aksi halde yeniden Murat Ersoy‘un evinin önünde protesto eylemi yapacaklarını duydu.

ATLAS ZEDELER ADALET PLATFORMU tarafından Murat Ersoy’a verilen  süre bu akşam saat 20.00’da dolarken işçilerin tamamı için herhangi bir ödeme yapılmadı.

ATLAS ZEDELER ADALET PLATFORMU’nun yeniden Murat Ersoy’un evinin önünde eylem yapıp yapmayacaları yahut konuya bir çözüm bulunup bulunamayacağı ise şu an bilinmiyor.

İşte ATLAS ZEDELER ADALET PLATFORMU (AZAP) tarafından Twitter’da yapılan o paylaşım.

 Kaynak: https://haberalternatif.com/atlas-jet-magdurlaripatronun-kapisina-dayandi/