Atlaszedeler hak arayışına devam ediyor – Turizm Günlüğü

Atlasglobal, 14 Şubat 2020’de patronu Murat Ersoy tarafından 220 milyon Dolar borçla iflas mahkemesine başvurdu. Atlasglobal eski çalışanları Murat Ersoy’un Suadiye’deki evinin önünde bir kez daha buluştu ve söz verilmesine rağmen hala ödenmeyen alacaklarını istediler.

Atlaszedeler tam 12 aydır alamadıkları 3.5 aylık maaş ve tazminatlarının ödenmesi için 14 Kasım 2020 Cumartesi günü, Murat Ersoy’un Suadiye’deki Aile evinin önünde bir eylem daha yaptılar ve basın açıklaması ile alacaklarını talep ettiler.

Atlasjet Havayolu eski çalışanları, kurmuş oldukları Atlas Zedeler Adalet Platformu (AZAP) ile hak ve alacak arayışlarına devam ediyorlar. AZAP Platformuna UMUT-SEN ve HAVA-SEN Sendikaları da destek veriyor.

“Öde Kurtul Murat Ersoy”

Daha önce, sırasıyla birçok kez, Bakırköy Adliyesi, Florya’daki Atlasjet Genel Müdürlük binası, Müflis Patron Ali Murat Ersoy’un İstinye’deki villasının önünde, Murat Ersoy’un ikiz kardeşi olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ait olan ETS Binası önünde ve Suadiye’deki Aile İkametgahı olan Ersoy Tatil Sitesi önünde hak ve alacak arayışı için eylem ve basın açıklaması yapmışlardı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında eski Atlasglobal çalışanları ile Murat Ersoy tarafından belirlenen ödeme miktarları üzerinden mutabakat imzalanmıştı. Atlasjet eski personeli, konunun kapanması için bazı alacaklarından feragat ederek, belirtilen ödeme tarihi olan 31 Ağustos 2020 tarihinde ödenmesi şartıyla mutabakatı imzalamıştı.

“Emek Hırsızı Murat Ersoy”

Müflis Murat Ersoy tarafından, 31 Ağustos, 7 Eylül, 14 Eylül, 30 Eylül gibi tekrar tekrar yeni ödeme tarihleri verildi. Karşılıksız verilen ödeme yapacağım beyan ve taahhütleri hep boş çıktı ve 12 ayı bulan bir mağduriyet yaşanmış oldu. Murat Ersoy, sürekli olarak oyalama taktikleri ile süreci uzatıyor ve eski çalışanları mağduriyetlerinin artmasına neden oluyor.

Basın açıklamasında, Ersoy Ailesinin yurtiçi ve yurtdışında bulunan şirketleri, turizm sektöründeki hotel ve tatil köyleri, gayrimenkulleri ile ilgili bilgiler verdiler ve çalışanların alacaklarının derhal ödenmesini istediler. Ersoy Ailesinin mal varlığı ile ilgili listeyi AZAP Web sitesinde yayınladıklarını ifade ettiler.

ERSOY AİLESİ MAL VARLIĞI

Basın açıklaması sırasında, Atlas Zedeler, “Öde Kurtul Murat Ersoy” ve “Emek Hırsızı Murat Ersoy” sloganlarını atarak, hak ve alacaklarını Ersoy Ailesi’nin Suadiye’deki Aile Konutlarının önünde yüksek sesle duyurdular.

Kaynak: https://www.turizmgunlugu.com/2020/11/14/atlaszedeler-atlasglobal-iflas/