Hakları için direnen işçilere polis müdahalesi: Bimeks ve Atlasjet işçileri gözaltına alındı – Gazete Rüzgarlı

Hakları ve alacakları ödenmediği için Boğaziçi Üniversitesi önünde eylem yapan Bimeks işçileri ve ETS Tur önünde oturma eylemi yapan Atlasjet işçileri polis müdahalesiyle gözaltına alındı.

Hakları ödenmeyen Atlas Global işçileri, Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un ikiz kardeşi Ali Murat Ersoy’un sahibi olduğu ETS Tur önünde direnişe geçmişlerdi. Direnişin altıncı gününde polisin müdahalesiyle 8 kişi gözaltına aldı. ETS Tur önünde gözaltına alınan 8 kişinin arasında müzisyen ve basın emekçileri de olduğu açıklandı.

Alacakları ödenmeyen Bimeks işçileri ise patron Vedat Giray’ın ders verdiği Boğaziçi Üniversitesi önünde açıklama yaparken gözaltına alındı. Gözaltına alınan Bimeks işçilerinin isimlerinin ise Leyla Akıncı, Bünyamin Bilikçi, Zeynel Çiftgöz olduğu öğrenildi. Gözaltına Bimeks işçileriyle birlikte Umut-Sen’den Betül Celep ve Başaran Aksu’nun da gözaltına alındığı belirtildi.

Kaynak: https://www.gazeteruzgarli.com/haklari-icin-direnen-iscilere-polis-mudahalesi-bimeks-ve-atlasjet-iscileri-gozaltina-alindi/