Halk krizde, Bakan Ersoy’un şirketi büyüyor… Yeni lüks otel satın aldı! – İleri Haber

Halk krizde, Bakan Ersoy’un şirketi büyüyor… Yeni lüks otel satın aldı!

Bakan Ersoy’un şirketi, Voyage Otel Belek ve Max Royal Kemer’in ardından Hilton Türkbükü’nü de satın alarak Bodrum’u da faaliyet alanlarına ekledi.

Bakan olduktan sonra dahi hissedarlığı süren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un şirketi Ersoy Otelcilik, Bodrum’un en lüks oteli olan Hilton Türkbükü’nü satın aldı.

AKP iktidarında halk adına ekonomi her gün daha kötüye giderken, kriz yine patronları ‘teğet geçiyor’. Dünya gazetesinden Çiğdem Yücesoy Subaşı’nın haberine göre, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un sahibi olduğu Ersoy Otelcilik, Bodrum Hilton Türkbükü’nü satın aldı.

Rekabet Kurumu da son toplantısında Azerbaycan merkezli ISR Turizm İşletmeleri ve Ticaret A.Ş.’nin tek kontrolünün Ersoy Otelcilik tarafından devralınması işlemine izin verdi.

Bakan Ersoy’un şirketi, Voyage Otel Belek ve Max Royal Kemer’in ardından Hilton Türkbükü’nü de satın alarak Bodrum’u da faaliyet alanlarına ekledi.

BAKAN OLDU AMA…

Ersoy, 2018’de Kültür ve Turizm Bakanı olduktan sonra şirketin Yönetim Kurulu’ndan ayrılmasına rağmen halen şirketin tek hissedarı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Tünay, görevi almasının ardından Ersoy’un grubun yüzde 100 hissedarı olduğunu ancak yönetimin icra kurulu tarafından yapılacağına dikkat çekmişti.

Kaynak: https://ilerihaber.org/icerik/halk-krizde-bakan-ersoyun-sirketi-buyuyor-yeni-luks-otel-satin-aldi-119982.html