Murat Ersoy beklenmedik bir adım attı. Helalleşme Günü 31 Ağustos – Airline Haber

Murat Ersoy beklenmedik bir adım attı. Helalleşme Günü 31 Ağustos. Atlasglobal İflas davasının, Pandemi nedeniyle ertelenen duruşması 2 Temmuz 2020 tarihinde Bakırköy Adliyesine yapıldı. Mahkeme dosyayı incelemek üzere, 18 Ağustos 2020 tarihinde bilirkişi incelemesine karar verdi. İkinci Duruşma ise Kasım ayında yapılacak.

Bilirkişi çalışmaları başlamadan önce, Murat Ersoy beklenmedik bir adım attı ve Atlasglobal Personeli tarafından kurulmuş olana AZAP Platformuna mesaj göndererek, personeli 10-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında Eski Genel Müdürlüğe randevulu olarak görüşmeye davet etmişti..

Bu görüşmede tüm personele Atlasglobal tarafından  alacakları belirlenmiş olan bir protokolu imzalamaları istendi. Personelin %85’inin protokolü imzaladığı konusuna bilgiler bulunmakta.

Murat Ersoy, bu sefer sözünde durursa, 31 Ağustos 2020 günü, kendisinin belirlediği ve personel tarafından kabul edilen, imza edilen rakamlar üzerinden ödemeler yapılacak mı sorusunun cevabını 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü öğrenmiş olacağız..

Bu ödemenin yapılması durumunda, uzun süredir sürüncemede olan bu konu, aslında herkes için bir helalleşme olabilir. Ancak, Murat Ersoy’un tam bilirkişi öncesi neden böyle bir adım attığı, ödemeleri neden yapmak istediği ile ilgili soru işaretleri halen çözülmüş veya anlaşılmış değil.

Hep birlikte Pazartesi günü bu ödemenin yapılıp yapılmayacağını görmüş olacağız.

Kaynak: https://www.airlinehaber.com/murat-ersoy-beklenmedik-bir-adim-atti-helallesme-gunu-31-agustos/