Murat Ersoy ‘Bir hafta yazmayın, çizmeyin’ dedi ama… – Turizm Ajansı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kardeşi Ali Murat Ersoy’un sahibi olduğu havayolu firması AtlasGlobal’in iflasının ardından 2 bin kişi işsiz kaldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kardeşi Ali Murat Ersoy’un sahibi olduğu havayolu firması AtlasGlobal’in iflasının ardından 2 bin kişi işsiz kaldı. İçeride kalan maaşları ve tazminatları yaklaşık bir yıldır ödenmeyen AtlasGlobal mağdurları Atlas Zedeler Adalet Platformu’nu (AZAP) kurdu. Ersoy’a “Öde, kurtul bu AZAP’tan” diyen çalışanlar, haklarını alabilmek için mücadele ediyor.

Elmas: 10 Ağustos’ta umutlandık

AtlasGlobal’deki işinden çıkarılan Havacılık Güvenlik Müdürü İdris Elmas yaşadıklarını Gazete Duvar’a anlattı. Murat Ersoy’un 10 Ağustos’ta personeli mutabakat için davet etmesi ve 31 Ağustos 2020’de alacaklarını ödeyeceğini taahhüt etmesinin herkesi tekrar umutlandırdığını söyleyen Elmas, bu şekilde bir kez daha eski çalışanlarını kandırdığı ve adeta kendileriyle dalga geçtiğini söylüyor.

Murat Ersoy ‘Bir hafta yazmayın, çizmeyin’ dedi ama ödemeyi yapmadı

“Murat Ersoy, AtlasGlobal eski çalışanları tarafından kurulan Atlas Zedeler Adalet Platformu’nun (AZAP) son aylardaki sosyal medya çalışmaları, basın açıklamaları, video gösterimlerinden son derece rahatsız oldu ve birkaç kişiyi özel olarak görüşmeye devam etti. Murat Ersoy’un bizlerle yaptığı son toplantıda istediği, ‘Bir hafta süreyle herhangi bir faaliyette bulunmayın, yazmayın, çizmeyin’ talebini AZAP yönetimi olarak değerlendirdik ve tüm arkadaşlarımı sakin ve sessiz kalmaya ikna ettik. Ancak bu bir haftanın sonunda, yine ödeme yapılmayınca, arkadaşlarımız daha sert propaganda, gösteri ve sosyal medya tepkilerini vermeye başladı. Bu nedenle Murat Ersoy’un yapacağı en iyi hareket ‘Öde, kurtul’ olacaktır. Aksi takdirde, giderek artan bir kızgınlık, kontrolsüz hareketlere ve taşkınlıklara yol açacak. Son olarak Murat Ersoy’a, ‘Öde, kurtul bu AZAP’tan’ diyorum.”

Kaynak: https://www.turizmajansi.com/haber/murat-ersoy-bir-hafta-yazmayin-cizmeyin-dedi-ama-h41108