Murat Ersoy Eski Çalışanları ile Dalga Geçti – Airline Haber

Murat Ersoy, hiç değişmedi, Babasının nasihatlarını da kulak arkası ederek, son 8 aydır yaptığını yine yaptı.

Bilindiği üzere, Atlasglobal Eski Çalışanlarına, param var, param gelecek, ödeyeceğim diyerek 3,5 ay çalışanlarını, maaş ödemeden çalıştırdı ve sonrasında, Coronavirüs (Covid19) salgınından da haberdar olduğu için, tam salgın öncesi, birçok hizmet aldığı firmaya yapmadığı ödemeler ve personele olan borçları ile birlikte iflas başvurusu yapmıştı. Zamanlama bir harika. Daha iyisi görülmedi. Bu iş üstün zeka işi. İleriyi görme işi. Pandemi Öncesi İflas.

Murat Ersoy’dan Ödeme Protokolü İçin Davet Gelmişti

Atlasglobal eski çalışanları, kendi aralarında kurmuş oldukları Atlas Zedeler Adalet Platformu (AZAP) ile hak ve adalet arayışlarına devam ederken, ne tesadüftür ki, tam bilirkişi çalışmalarından önce, Murat Ersoy beklenmedik bir adım attı ve Atlasglobal Personeli tarafından kurulmuş olana AZAP Platformuna mesaj göndererek, personeli 10-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında Eski Genel Müdürlüğe randevulu olarak görüşmeye davet etti. Evlerine, ailelerinin yanına dönen birçok insan, bir umutla borç harç alarak, mutabakat imzalamaya geldi.

Bu mutabakat görüşmeleri sırasında tüm personele Murat Ersoy tarafından belirlenmiş olan ve alacakları yazılı bir protokolu imzalamaları istendi. (Bu protokolü imzalamayın diye Airlinehaber olarak yazdığımız haberi okumuşsunuzdur. https://www.airlinehaber.com/atlas-global-ne-yapmak-istiyor/ ) Personelin % 90’u, bir kısım alacaklarından feragat ederek, bu uzayıp giden sorunun bitmesi için, protokolü imzaladığı konusuna bilgiler bulunmaktadır.

Murat Ersoy’un kendisi tarafından ortaya konan mutabakat protokolüne göre, 31 Ağustos 2020 günü, kendisinin belirlediği ve personel tarafından kabul edilen, imza edilen rakamlar üzerinden ödeme yapacağını taahhüt etti ve ödemenin olmaması durumunda protokolün geçersiz olacağı yazılmıştı.

Peki ne oldu? Murat Ersoy Ödeme Yaptı mı?

Mutabakatta yazılı 31 Ağustos 2020 tarihi geldiğinde, Murat Ersoy hiç şaşırtmadı ve ödeme yapmadı, lüzum görüp açıklama bile yapmadı. AZAP Platformu hemen ertesinde Atlasglobal Gn.Md.lük binası önünde bir basın açıklaması yaptı ve haklı tepkilerini ortaya koydular.

Basın açıklamasından sonraki günlerde, Murat Ersoy AZAP Yönetimi içinden dört kişiyi, görüşmek üzere Gn.Md.lük binasında toplantıya davet etti. Öncelikle toplantı talebi AZAP Yönetimi tarafından reddedildiği belirtildi. Murat Ersoy’un bizzat araması üzerine gerçekleşen toplantıda, AZAP Platformu tarafından yürütülen hak ve alacak arayışı ile ilgili her türlü basın açıklaması, sosyal medya çalışmaları, haber gibi eylemlerden son derece rahatsız olduğunu ve bu eylemlerin devam etmesi durumunda, ödeme yapmayacağını ve mahkeme bittikten sonra ancak alabileceklerini söylemiştir. Ayrıca, bu faaliyetlere aktif olarak katılanlara hiçbir şekilde ödeme yapmayacağını, ödese bile bir kuruşunu bile helal etmeyeceğini eklemiştir.

Atlasglobal Eski Çalışanları, Murat Ersoy’a Son Bir Şans Verdi

Toplantıda, Murat Ersoy’un ödeme taahhüdü üzerine,, AZAP Platformu, Murat Ersoy’a son bir şans verdi ve bir hafta süreyle eylemsizlik kararı ile birlikte sessizlik içerisinde kalacaklarını üyelerine duyurdu. Ancak, 14-15 Eylül 2020 tarihine geldiğimizde, en son toplantıda ödeme sözü veren, Murat Ersoy, ödemeleri yine yapmadı ve herhangi bir duyuru da yayınlanmadı.

16 Eylül 2020 günü AZAP Yönetimi tarafından yapılan toplantıda, planlanmış olan eylemlerin nasıl ve ne zaman yapılacağı değerlendirildi. Belirli bir plan dahilinde ve daha çok ses getirecek eylem yapma kararı aldılar. Eylemlerini özellikle İstinye bölgesinde ve tüm sosyal medya mecralarında yapacaklarını belirtiyorlar.

Murat Ersoy, kendisi tarafından ortaya atılan ödeme tarihinde ödeme yapmayarak, bu grubun fitilini ateşlemiş oldu. Dileriz, en kısa sürede ödeme yaparak, bu sorunu çözer. Hem iflastan ve hem de pandemi den olumsuz etkilenen Atlasglobal eski çalışanlarının alacaklarını ödeyerek, çocuklarını ve ailelerini biraz olsun rahatlatmış olurlar.

Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak: https://www.airlinehaber.com/murat-ersoy-eski-calisanlari-ile-dalga-gecti/