Murat Ersoy Gençlere Alman Lisesinde Öğrendiği 3 Önemli Konuyu Anlatıyor

Atlasglobal Havayollarının sahibi Murat Ersoy Öğrencilerle birlikte:

İkiz Kardeşi ve halen Turizm Bakanı olan Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte gittikleri Alman Lisesinde, kendilerine öğretilen 3 önemli hayat prensibini anlatıyor. Ama nedense 3 ncü önemli konuyu bir türlü hatırlıyamıyor. Herşeyi Alman Lisesinde öğretmişler onlara.

Hem Alman Lisesinden öğrenmiş hem de aşağıdaki Hadis Açıklamasını kendisini çok iyi biliyordur.

Murat Ersoy’un sözünü tutacağı ve alacaklarımızı, emeklerimizin karşılığını ödeyeceği günü bekliyoruz. Daha ne kadar beklememiz gerekiyor.

Çalışanların haklarını, terlerini silmeden, kurumadan ödeyiniz hadisini de kendisine hatırlatırız.

Hadis: İşçiye ücretini alın teri kurumadan veriniz

Peygamber Efendimizin işçinin ücreti hakkındaki “İşçiye ücretini alın teri kurumadan veriniz!” hadisi…

İşçinin ücreti geciktirilmemelidir

“Abdullah b. Ömer’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Rasulullah (s.a.) şöyle buyurmuştur: “İşçiye ücretini alın teri kurumadan veriniz!”

AÇIKLAMA

Maddi olsun manevî olsun, insanın, çalıştığının karşılığını görmesi ve tam olarak onu alması ilâhî bir yasadır. “İnsan için çalıştığından başka bir şey yoktur. Ve çalışması da ileride görülecektir. Sonra onun karşılığı tam olarak verilecektir.” şeklindeki Kur’an ayetleri bu hakikati ifade eder. Bu demektir ki, çalışan insan hem maddî hem de manevî bir takım haklara sahip olur. Şüphesiz çalışan insanın, yani işçinin sahip olduğu hakların başında ücret gelmektedir.

Hadisimiz, işçinin tabii ve dokunulmaz hakkı olan ücretinin geciktirilmeksizin zamanında ödenmesi gerektiğini hatırlatır. Aksi bir uygulamanın ise zulüm olduğu açıktır.

Kaynak: https://www.habervakti.com/islam/hadis-isciye-ucretini-alin-teri-kurumadan-veriniz-h86514.html

Konu ile ilgili videoyu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.