Murat Ersoy ile kayınpeder suçlamalarına bakan Ersoy da karıştı – Turizm Gazetesi

Kültür veı Mehmet’un ikiz kardeşi, iflas eden Atlas Global Havayolu’nun sahibi Murat ile kayınpederi arasındaki suçlamalara yenileri eklendi.

Kayınpeder Mahmut Bozkurt’un damadı Murat ile ortak olduğu’deki Elexus Oteli ile ilgili karşılıklı suçlamalara bu kez’un “Bulunduğu kamu görevini kişsel amaçlarla kullandığı” iddiası eklendi.

Anap döneminde milletvekilliği yapan, kamuoyunda yapılan “FETÖ gitti METÖ geldi gibi değerlendirmelere konu olan Menzil tarikatı mensubu olduğu söylenen Mahmut Bozkurt Antalya Kemer’de bulunan,larla ortak olduğu otelin elindenınmak istendiğini iddia etti.

Bozkurt Mehmet’a kişisel olarak gönderdiği konuyla ilgili durumu anlatan mektubuna Mehmet’unlık antetli kağıdına yazılmış vetında ümvanı kullanılarak yanıt verildiğini belirterek, “Bu kişisel işlerde kamu gücünü kullanmaktır” diyor.

Mahmut Bozkurt bunu üzerine Mehmet’ya yazdığı mektupta “ Öncelikle belirtmeliyimki yazmış olduğum sözkonusu mektup devlete veyahut kurumunuza yazılmış bir yazı değil, bizzatihi Sayın Mehmet Nuri’a bir takım kaygılarımı dile getirmek için tarafımca kalemeınmış bir mektuptu. Bu nedenle tamamen şahsi olarak gönderdiğim bu mektuba kurumca cevap verilişini hayretler içinde karşılıyorum” diyor.

Mahmut Bozkurt Murat’un Kemer’deki otel hisselerini elindenmak için yaptığı çalışmaları anlattığı mektup üzerinelığın da adına imzalı bir yazı ile otele 17 milyon ceza kesildiğini, belirtilen tarihe kadar ödeme yapılmazsa tahsisinin iptal edileceği tehdidide bulunulduğunu iddia ediyor.

Kaynak: https://www.turizmgazetesi.com/haber/murat-ersoy-ile-kayinpeder-suclamalarina-bakan-ersoy-da-karisti/79102